Davey Warrener Söyleşisi

Davey Warrener

Silksworth, England

 

 

1.Tipplerleri nasıl hazırlıyorsun?

 

DW:İlk evvela genç kuşlar yem yemeyi öğrenmeli dropper lar ile Ve emin olmalıyız hem dropperlar hemde genç kuşlar aç olmalılar.Genç kuşlar 4 veya 4.5 haftalık olduklarında bu ilk adımdır uçmaya hazır durumdadırlar.Eğer geçlerden biri kalkarsa dropperları da kaldır ve buğdayla onları aşağıya almaya çalış.Ne zamn onlar hakkıyla uçmaya hazır hale geldiler ben kart dişileri gençleri salmadan birkaç saat önce serbest bırakıyorum bu dişilerle sık sık bunlar yapılıyorki takım olsunlar.Daha sonra 10 20 dakika lık uçuşa kalktıklarında bu dişileri salıyorum 1 veya 2 kere bu dişilerle 3-4 saat uçabiliyorlar sonra kümese alıyorum .Böylece yeteri kadar alıştıklarını üşünüyorum.

 

 

2.Kiti seçerken ne arıyorsun?

 

DW:Uçuş yeteneği ve sitil.Anlamı sıkı takım özelliği gösteren ve  iyi yükseklik. 6 kuş ile başlıyorum ve zaman içinde kiti düşürüyorum hiçbiri hata yapmazsa kişisel tercihimi yapıp 3 tanesini yedek olarak saklıyorum.

 

 

  1. Eğitimlere ne zaman başlıyorsun?

 

DW: 10-14 günlük olduklarında günde birkaç kez yuvalarında onlara dokunuyorum.Bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum çünkü sinirli ve ürkek Tippler ler iyi uçuş sergilemiyorlar her şeyde korkar hale geliyorlar.

 

 

4.Forma girdiklerini nasıl anlıyorsun?

 

DW: Box larında dansediyorlar kanatlarını çırpıyorlar.Hop oturup hop kalkıyorlar.Sıkı kanatları na güveniyorlar temiz gözleri ve tüyleri  de önemli eğer fit bir kuş ise hata da yapmıyor.İşte o zaman doğru gözüküyorlar formda demektirler

 

 

5.Yarış için tercihin nedir?Dişi erkek karışık genç ve kartlarda?

 

DW:Bir tercihim yok ancak kart kuşları karışık uçurmayı denemedim .

 

 

6.Kuşları indirme sistemin nedir?

 

DW:Dönek ve taklacıları bunlar benim dropperlarım bunları indirirken serbest bırakıyorum bunlar kit le birlikte uçup onları aşağıya alıyorlar.

 

7.Uçucuları nasıl besliyorsun?

 

 

DW:Uçucu kuşlar buğday ile besleniyor her kuşa her gün 3 çay kaşığı buğday.Sadece eğitim uçuşlarında yaklaşık 3 günde bir küçük taneli yemler küçük bezelyeler protein desteği için grit ve mineraller her zaman önlerinde su günde bir kere.

 

 

  1. Yarıştan sonra nasıl bakım uyguluyorsun?

 

DW:Box a aldıktan sonra su veriyorum 1 saat sonra uçuşta uyguladığım yöntem geçerli tabiî ki istirahat 6 gün tekrar antrenmanlar başlayana kadar.

 

  1. Gece antrenmanı yaptırıyor musun?

 

DW: Mümkün olduğunca karanlığa yakın gibi vardiyalı işçi olduğum için mümkün olmuyor tümüyle karanlıkta uçurmak.

 

10.Acemiler için tavsiyelerin var mı?

 

 

DW:Kuşları satılık ilanlarından değil Tippler uçuranlardan damızlık olarak alın Bulunduğunuz bölgede uçuşunu bildiklerininizden uçuşlarını görmek aldıkları ödül diploma ve resimlerini görmekten daha iyidir.Beslenmeleri ve uçurulmaları hakkında soru sormaktan korkmayın ve tavsiyeleri alın.Kendi kuşları hakkında bilgilidirler.Satın alabileceğiniz birkaç kaliteli  kuş bir kümes dolusu vasat  kuştan iyidir.Onlara mutlaka biraz zaman ayırmalısınız Sadece kaliteli yem kullanın ve kümesinizi özellikle sularını temiz tutun.Hastaları ayırın ve mümkün olduğunca durumlarını kontrol edin.

 

 

11.Ana kümesin boyutları nedir Kaç güvercinin var?

 

DW:Damızlık kümesim 7 foot uçuş kümesim 6 foot 6 foot daha genişleyebilir.6-8 parça alabiliyorum ancak aynı zamanda değilk .Genellikle 3 kitten fazla aynı dönemde eğitim yaptırmıyorum.

 

 

12.Aile içimi üretim yapıyorsun yoksa en iyiler arsıda mı üretim yapıyorsun?

 

DW:Aile eşleştirme.

 

 

13:Damızlıkları ne ile besliyorsun?

 

DW:Karışık damızlık yem ve  küçük kondisyon taneli yemler .

 

 

14.Tippler ler ile tanışman nasıl oldu kaç yıldır sürüyor?

 

DW:8-9 yaşlarındayken dedem vasıtasıyla oldu .O günlerde hepsi baskılı çilli ve renkliydiler.Lokal adları çiftçiydi asla öğrenemedim orjinlerinin nerden geldiğini  sadece Sunderland bölgesinde vardılar halen varlıklarını sürdürüyorlar

.

15.Tipplerlerde favori kanın nedir?

 

DW: Hughes kanı şüphesiz .Birçok özelliğe sahipler iyi genç kuşlar ve kart kuşlar her türlü havada  iyi uçuş sitilleri vardır.Birçok kan çeşitli zamanlarda denedim  ve Jack Heaton dan gelen siyah ve çilliler bana yakın tabiî ki bu benim kişisel görüşüm.

 

 

16.Tippler sporunun geliştirilmesi hakkında tavsiyelerin varmı?

 

DW:Evet yardım isteyen herkese yardım edilmeli ve teşvik edilmeli  bu sporla ilgilenmek isteyenler özellikle genç insanlar bu sporla buluşturulmalı çünkü geleceğin yetiştiricileri onlar.Ben 50 yaşındayım ve 40 yılın üzerinde Tipplerlerle ilgileniyorum.Sunderland de Birleşik Kırallığın kuzey doğusunda karım Helen ve oğlum David ile yaşıyorum.Yarışmalara TTC kulübünden atılıyorum Kuzey doğu federasyonuna bağlı 6 kulüp bu federasyona bağlı bizmki yeni kuruldu keza bende sekrataryadayım ve hepsi Ulusal Tippler Birliği Büyük Britanyanın bu şemsiye altında.Benim tavsiyem kuşları geliştirmek için denemeyi asla bırakmamanız olacaktır.Bir gün her şey bir araya gelecek ve senin yetiştirdiğin kuşlar şampiyon olacaktır.Sonuç almak çok kolay bir iş değildir şampiyon olmak için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.